Etkinlikler içeriğine geri dön

Atölyeler

8.Turkish Airlines Science Expo

Bu yıl 8. düzenlenen Turkish Airlines Science Expo 2-3-4-5 Mayıs tarihlerinde Bursa Tüyap Merkezi’nde gerçekleşti. Bursa Amatör Astronomi Kulübü Derneği olarak 3. kez atölyelerimizle çocuklara ulaştık. Bu yıl Gök Atlası ve Sosis Balon Roket atölyeleri ile katılım sağladık.

8. Turkish Airlines Science Expo

Bu yıl 8. düzenlenen Turkish Airlines Science Expo 2-3-4-5 Mayıs tarihlerinde Bursa Tüyap Merkezi’nde gerçekleşti. Bursa Amatör Astronomi Kulübü Derneği olarak 3. kez atölyelerimizle çocuklara ulaştık. Bu yıl Gök Atlası ve Sosis Balon Roket atölyeleri ile katılım sağladık. Gökyüzünü tanımak adına, astronominin temel araçlarından olan “Gök Atlası” yapımında çocuklar kesme, katlama becerileri sergilerken yılın herhangi …

Büyükorhan Bilim Çocuk Festivali

25 Nisan 2019 Bursa Büyükorhan’da Bilim Elçileri Derneği tarafından Bilim Çocuk Festivali gerçekleştirildi. Büyükorhan ve civar köylerden gelen öğrenciler çeşitli atölye ve etkinliklere katılarak derslerde öğrendikleri bilgileri uygulamalı olarak sahada deneyimleme imkanı elde etti. BAAK olarak bu şenliğe “Su Roketi Atölyesi” ile destek verdik.

Kendi Teleskobumu Yapıyorum Atölyesi

Nilüfer Belediyesiyle imzalanan protokol çerçevesinde Derneğimiz tarafından hazırlanmış olan teleskop kitindeki cam, 14-20-21 mayıs tarihlerinde Görükledeki atölyeye katılan çocuklar tarafından aşındırılarak teleskop aynası haline getirmiştir. Son aşamada derneğimiz eğitmenleri tarafından teleskop parçaları monte edilerek resimdeki son haline getirilmiştir.

THY 6. Bursa Bilim Şenliği Astronomi Atölyesi

4-5-6-7 Mayıs 2017 tarihlerinde TÜYAP fuar alanında düzenlenen THY 6. Bursa Bilim Şenliği’nde açtığımız ayna yapımı ve gök atlası yapım atölyesinde cam aşındırılarak teleskopta kullanılacak ayna haline dönüştürülmüştür. Ayrıca çacuklara gökyüzünü tanıyabilmeleri için 800 adet gök atlası yapılmıştır.