Etkinlikler

Atölyeler

8.Turkish Airlines Science Expo Bu yıl 8. düzenlenen Turkish Airlines Science Expo 2-3-4-5 Mayıs tarihlerinde Bursa Tüyap Merkezi’nde gerçekleşti. Bursa Amatör Astronomi Kulübü Derneği olarak 3. kez atölyelerimizle çocuklara ulaştık. Bu yıl Gök Atlası ve Sosis Balon Roket atölyeleri ile katılım sağladık.

Gözlemler

Perseid Meteor Yağmuru Gözlemi Nilüfer Belediyesi ile 12 Ağustos Pazar gecesi düzenlediğimiz etkinlikte Perseid Meteor Yağmuru’nu ve gezegenleri gözlemledik. Etkinliği düzenlememize destek veren Nilüfer Belediye Başkanı Sn. Mustafa BOZBEY’e teşekkürlerimizle… Etkinlik Fotoğrafları için…Galeri

Paneller

Bilim Eğitimi Ve STEM Paneliursa Amatör Astronomi Kulübü Derneği (BAAK) müfredat değişikliklerini orta okullar Fen Bilimleri Dersi özelinde değerlendiren bir panel düzenlemiştir. Organizasyonuna EMO (Elektrik Mühendisleri Odası Bursa Şubesin) nun da destek verdiği Panelde ders içeriklerine eklenen mühendislik uygulamaları (STEM) konusu değerlendirilmiştir. Panel 27.05.2017 tarihinde Bursa’da İbrahim Paşa Kültür Merkezinde gerçekleştirilmiştir.

Projeler

Gürsu 80. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu Fen bilimleri öğretmeni Pınar Varol, geçen yıl katıldığı AÖS Semineri’nde Güneş Saati yapma kararı aldı. Derneğimizin kıymetli üyeleri Şenol Şanlı ve Uğur İkizler’in de yardımıyla bu güzel proje gerçekleşmiş oldu.